Małgorzata Imielska

Absolwentka Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, reżyser oraz autor scenariuszy filmów dokumentalnych, fabularnych, spektakli teatralnych i radiowych.

Jej ostatni, pełnometrażowy film dokumentalny „Miłość i puste słowa” zdobył „Złote Grono” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Łagowie w 2019 roku, a rok wcześniej otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Polskich na festiwalu „Człowiek w zagrożeniu”. Film ten był także pokazywany na INPUT Bangkok 2019, festiwalu ONE WORDL Praga 2019 oraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Krakowie w 2018 roku.  W najbliższym czasie będzie pokazywany Hong-Kong International Documentary Festival  oraz na Festival de Cine Mas w Nikaragui.

Inne nagrody Małgorzata Imielska otrzymała za film dokumentalny „Powiedz mi dlaczego”. Wśród nich: nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Konkursie Polskim w Krakowie w 2007, nagrodę Bronze Remi na Worldfest Independent Film Festival w Huston w 2007 oraz wyróżnienie na MFFD w Kantonie 2007.

Telewizyjny spektakl teatralny M. Imielskiej zatytułowany „Chciałam ci tylko powiedzieć” uhonorowano nagrodą im. Stefana Traugutta za debiut autorski i reżyserski w Teatrze TV na Krajowym Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru TV „Dwa teatry” w Sopocie w 2007 roku. Kolejny spektakl „Sprawa Emila B” został nagrodzony nagrodą „World’s Silver Medal” na Międzynarodowym Festiwalu New York Festivals w Nowym Jorku w 2009 roku.

Małgorzata Imielska będzie prezentowała swój debiut fabularny „Wszystko dla mojej matki” na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.